Przemysł spożywczy

Produkty spożywcze, takie jak owoce czy warzywa, a także napoje w szklanych pojemnikach, to towary bardzo delikatne, które po uszkodzeniu szybko się psują i nie są zdatne do spożycia. Podczas ich przewozu należy odpowiednio zadbać o ich zabezpieczenie przed uszkodzeniem. Nasza firma specjalizuje się w produkcji rozwiązań, które mają na celu ułatwienie i odpowiednie zabezpieczenie produktów spożywczych tuż przed transportem.

Zabezpieczenie produktów spożywczych

Transport żywności odgrywa bardzo ważną rolę w łańcuchu spożywczym. To od niego w głównej mierze zależy zdrowie konsumentów. Dlatego też, transport warzyw czy owoców wymaga niezwykłej staranności i zachowania najwyższych standardów.

Banderolowanie, opasywanie skrzynek z napojami taśmą czy owijanie palet taśmą stretch to jedne z częściej stosowanych metod zabezpieczania produktów spożywczych. Taśmy opasujące bardzo wzmacniają palety i w ten sposób zapobiegają przemieszczaniu się butelek czy produktów w skrzynkach. Wykonane są z materiałów polipropylenowych, przez co są wytrzymałe ma rozciąganie, obracanie i rozrywanie, a zarazem są bardzo łatwe w usuwaniu, np. podczas rozładunku.

Zabezpieczanie palet i kartonów

Jednym z kolejnych rozwiązań zabezpieczenia produktów spożywczych, jakie proponujemy producentom napojów i nie tylko jest kombinacja, która polega na pakowaniu w taśmy opasujące i banderolowanie. Polega to między innymi na opasywaniu produktów w górnej części oraz banderolowanie poniżej. Na koniec umieszczane są etykiety.

Opasywanie taśmą w poziomie zaleca się do produktów z cięższymi obciążeniami, co zagwarantuje większe zabezpieczenie produktów spożywczych, np. napojów czy beczek z napojami alkoholowymi. Istnieje możliwość umieszczania dodatkowych etykiet na banderolach.

Palety otwarte, na których układane są w stosy butelki ochrania się w podobny sposób. Wówczas należy opasywać taśmą palety pod kątem 90 stopni do kierunku transportu. Nasze rozwiązania sprawdzą się także w zabezpieczeniu produktów spożywczych przewożonych w kartonach, np. artykułów sypkich. Nasze maszyny są całkowicie zautomatyzowane, co pozwala na opasywanie taśmą kartonów o różnych wymiarach.

Oferta w PDF

Copyright by Transaco © 2015-2024, wszystkie prawa zastrzeżone

design by graff.pl